Благоустрій населених пунктів Київської області

Відповідно до п.2. ч.2 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» забезпечення  на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях належить до  повноважень сільських, селищних і міських рад.

З метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій в Київській області розпорядженням голови облдержадміністрації від 07.03.2019 № 120 організовано проведення двомісячника благоустрою населених пунктів з 18 березня  по 18 травня  2019 року.

В період проведення весняного двомісячника виконано комплекс заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, а саме: озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел тощо, організацію ліквідації стихійних сміттєзвалищ, очищення від сміття та металобрухту лісосмуг уздовж доріг, роботи щодо будівництва і ремонту доріг, тротуарів, шляхових смуг, велосипедних доріжок, павільйонів на зупинках пасажирського транспорту, приведено в належний санітарний та естетичний стан прибудинкові території, парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, інші об’єкти благоустрою населених пунктів.

В області ліквідовано 1560 шт. одиниць несанкціонованих сміттєзвалищ, обсяг яких складає більш ніж 79,3 тис.м3 сміття, приведено в належний санітарний стан майже 5 млн.м² прибудинкових територій, 427 одиниць парків і скверів площею майже 9 млн.м²; впорядковано  1126,2тис.м². доріг та вулиць населених пунктів, що становить 100 % від запланованих заходів.

Під час акції  «Посади своє дерево» та «Зробимо Україну чистою», яка відбулась 20 квітня 2019 року на території  населених пунктів Київської області  взяли участь 56,6 тис. осіб. Особливу увагу було приділено  упорядкуванню кладовищ, парків, скверів, узбіччя доріг та прибережних зон річок і озер, розчищенню сухостійних дерев, побілки дерев та бордюрів, висадженню дерев та кущів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

До акції були залучені всі без виключення структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації і міськвиконкоми, інші установи, організації різних форм власності, комунальні служби,  колективи підприємств, а також мешканці житлових мікрорайонів, студентська та учнівська молодь.

Під час проведення акції на території області висаджено близько 16,9 тис. дерев та 14,2 тис. одиниць  кущів.

Також, під час суботника були виконані наступні роботи:

– ліквідовано 758 несанкціонованих смітєзвалищ, вивезено 27,2 тис. м³ сміття;

– упорядковано  37,1 тис.м² газонів та квітників;

– прибрано 486,9 тис.м²  прибудинкових територій.

З метою належного проведення Днів вшанування померлих після Пасхальних Свят комунальними службами області впорядковано 1354 кладовищ, 807 братські могили, 161 меморіальних комплексів, 919 місць почесних поховань.

Заходи з благоустрою території Київської області  проводяться постійно.